Ekologie

Správná volba zařízení

Již při pořízení IT vybavení dbáme nejen na jeho pořizovací cenu, ale hlídáme i jeho energetickou náročnost. To má kromě ekologického dopadu i efekt ekonomický – pokud namísto ceny pořízení hodnotíte celkové náklady za dobu provozu zařízení.

Dále doporučujeme kvalitní zařízení renomovaných výrobců, kteří používají vysoké procento recyklovatelných a následně i recyklovaných materiálů. Zde hlídáme, aby zařízení byla označena jako ENERGY STAR® (http://www.energystar.gov), respektive registrována v systému EPEAT (http://www.epeat.net).

Efektivní provoz

Pokud je to možné, řešíme požadavky uživatelů vzdálenou správou, šetříme tak nejen čas a peníze, ale i přírodu, protože zbytečně neplýtváme pohonné hmoty.

Pomáháme zavádět nové technologie ukládání a výměny dokumentů, které Vám umožní zcela se vyhnout papírové podobě dokumentů a tak ušetřit papír i spotřební materiál.

Každé zařízení nastavíme optimálně pro komfortní provoz a zároveň maximální úsporu energie.

Preferujeme pokud možno prodloužení životnosti zařízení pomocí upgrade nebo opravy před jejich zbytečně častou výměnou za nová zařízení nejlevnější kategorie.

Ohleduplná likvidace

Zařízení vyřazená z provozu likvidujeme ekologicky s důrazem na recyklaci maximálního množství použitých součástí.

Vždy při dodání nového zařízení roztřídíme a ekologicky zlikvidujeme zbylý obalový materiál a veškeré nepotřebné příslušenství.

Při dodání spotřebního materiálu se kromě jeho instalace do zařízení postaráme o odvoz a ekologickou likvidaci starých tonerů, náplní, baterií fotoválců apod.

 
 

CISCO SELECT PARTNER

ciscosmalllogo

HP BUSINESS PARTNER

hp

ESET GOLD PARTNER

eset